Balansz Projekt

Dry brushing, azaz szárazkefe masszázs testnek és léleknek

2021. február 14. - balanszprojekt

A dry brushing (magyarul szárazkefe masszázs) fogalma talán még kevésbé ismert, de annál jobban ajánlom Nektek! Tulajdonképpen egy száraz, keményebb sörtéjű keféről van szó, amivel végig masszírozod az egész tested. Én nagyjából fél éve bukkantam rá, azóta alkalmazom heti rendszerességgel, és imádom! De hogy miért is jó a szárazkefe masszázs és hogyan kell csinálni?  Ha érdekelnek a részletek, olvass tovább!

A szárazkefe masszázs egy ajurvédikus kezelés, aminek számos, az egészségünkre gyakorolt pozitív hatást tulajdonítanak. Stimulálja a nyirokkeringést, hámlasztja a bőrt, segít a méreganyagok eltávolításában és növeli az energiánkat, nem utolsó sorban pedig a narancsbőr ellen is hatásos lehet, mivel a vérkeringés serkentésével megindítja szervezetünkben a salakanyagok kiválasztását. 

dreamcraftlove_diana-akhmetianova-pbbxmucgwuu-unsplash.jpg

Fotó: Diana Akhmetianova on Unsplash

Egy természetes, durvább sörtéjű kefe szükséges csak hozzá: lágy mozdulatokkal végig masszírozva a testet hámlasztja a bőrt, eltávolítja az elhalt hámsejteket és így lehetővé teszi a bőrünk számára, hogy a megnyílt pórusokon keresztül távozni tudjanak a felgyülemlett méreganyagok (izzadáson keresztül). Éppen ezért, ha alkalmad van rá, érdemes összekötni szaunázással

Én hetente egy vagy két alkalommal szoktam alkalmazni a dry brushing techinkát este, zuhanyzás előtt, nagyjából 5 percet vesz csak igénybe. A talpamtól haladok felfelé, lágy, hosszanti irányú mozdulatokkal: lábszár, combok, fenék, hát, has, karok, hónalj és végül a mellkas. Amire figyelni kell, hogy a szív irányába, felfelé simítva végezzük a mozdulatokat, soha ne alkalmazzunk túl erős nyomást, és hagyjuk ki a mellek területét. Ez a kis masszázs az egész testedet felpezsdíti majd, kellemes, bizsergető érzést fogsz érezni!

Ezután pedig egy zuhanyzás teszi fel a pontot az i-re. Ha reggel végzed el ezt a kis rutint, akkor még inkább energizáló hatása lesz! Javasolt lehet továbbá egy kis (test)olaj használata is: a masszázs megkezdése előtt tegyél a kefére egy kis olajat, így hidratálva a bőrödet. Természetesen az is opció lehet, hogy a masszázst követően, zuhanyzás után hidratálod a bőrödet testápolóval, olajjal, vagy bármivel, ami már bevált Neked, én is így szoktam tenni. Ami a gyakoriságot illeti, nincs "előírás" rá, hogy milyen gyakran érdemes végezni, nagyjából hetente egy vagy két alkalommal, vagy ahogy neked jól esik! Ha érdekel, hogy hogyan is néz ez ki a „gyakorlatban”, akkor nézd meg róla ezt az angol nyelvű videót: 

Amióta ezt az eljárást alkalmazom a kis wellness-rutinomban, azóta sokkal simább a bőröm, nem vásárolok már bőrradírozó termékeket, és úgy érzem, hogy a lelkemet is energizálja ez a „rituálé”, nem csak a testemet. Felér egy meditációval! � Itt megtalálhatjátok, hogy hol tudtok magatok Ti is egy ilyen kefét beszerezni, ha kedvet kaptatok hozzá: 

A kefe, amit éppen használok: https://www.cultbeauty.co.uk/goop-gtox-ultimate-dry-brush.html

open-uri20180621-24870-1n2n7qk.jpg

Illetve itt találsz még ilyen keféket: https://www.ecco-verde.hu/termeszetes-testapolas/koerperbuersten-schwaemme

kostkamm-fuerdo-kefe-leveheto-fogantyuval-1-ad-791016-hu.jpg

 

Fontos:

  • Amennyiben nagyon érzékeny a bőröd, esetleg ekcémád van vagy sebek a bőrödön, akkor nem ajánlott ezt a technikát alkalmazni!
  • A száraz kefét érdemes minden használat után megtisztítani: öblítsd le (szappanos/baba samponos) vízzel és nyitott légtérben vagy a napon szárítsd meg!

Források:

https://www.healthline.com/health/dry-brushing#how-to

https://www.byrdie.com/dry-brushing-body

A bejegyzés trackback címe:

https://balanszprojekt.blog.hu/api/trackback/id/tr6516427560

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása